Bizans kalıntılarına cevap!

 

"Türk milletine Bizans'tan geçen bir hastalık vardır.Gevşeklik, laubalilik, dedikodu, fitne, fesat, terbiyesizlik, birbirini beğenmemek, sır saklayamamak, rastgele laf söylemek. Bu hastalık sizde var. Bu hastalığı tedavi etmeniz lazımdır. Bu hastalığı tedavi etmezseniz, kendinize yol seçiniz. Milliyetçi harekette bir saniye daha fazla kalmayınız. Benimle dava arkadaşlığı edecekseniz herşeyden önce vasıflı Türk olmaya mecbursunuz. Türk milletini batıran, Bizans'ı batıran, Osmanlı imparatorluğunu batıran hastalık budur." Bu sözler kendisine Ülkücüyüm-MHP'liyim diyerek Bizans karakteri yaşatmaya çalışanlara merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş tarafından yapılmış çok net uyarıydı.Başbuğ Türkeş'te içimizdeki Bizans kalıntıları yüzünden çok çekmiş, ömrü bunlarla uğraşarak geçmişti.

Başbuğ Türkeş'in "evlatlarım" dediği kişiler bile MHP'yi bölerek çıkardıkları dergilerde,gazetelerde ve çeşitli yerlerde yaptıkları konuşmalada merhum Başbuğumuza "Amerikancı, İsrailci, kâfir, ihaleci, menfaatçi, fikir endişesi ve siyaset ahlâki kalmamış, fırsatçı, dayatmacı" şeklinde hitap edebilmişlerdir.

O Bizans kalıntıları yine aynı metodla MHP içindeki çalışmalarına devam ediyor. Her fitne ve fesat dalında oynamayı marifet edinmişler ama çokta alınganlar ,şimdi "Bize Bizans Kalıntısı" dedi diye yaygara yapmaktanda geri durmazlar. Her türlü haltı yiyorlar, fitne ve fesatlarının rahat yol yürümesi için her türlü metodu deniyorlar, sonra biz maskelerini düşüren cevapları verince çıldırıyorlar.Fitneleri Ülkücüler üzerinde etkili olsun diyede "Demokrasi var, sen bize karşımı çıkıyorsun?" feryat ediyorlar. Fitnenin demokrasi varmış, ama bizim MHP'yi savunmamızın demokrasisi yokmuş...Gözleri dönmüş, ruhları kararmış Bizans kalıntıları bunu diyor.

 

İstanbul MHP İl kongresinin sonucuna göre harekete geçenlerin yalanlarını-fitnelerini ellerinde patlattık diye kalemi eline alan saldırıya geçti. MHP İstanbul İl kongresinin sonucu açıklanır açıklanmaz Aydınlık,Takvim ve Yeniçağ isimli gazeteler aynı kelimelerle,aynı cümlelerle, aynı ifadelerle MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'yi hedef aldılar. İstanbul MHP İl kongresinin sonucunu bu üç gazete "Devlet Bahçeli bu sonuca göre aday bile olmayacak" diye duyurdular. Biz bu üç gazetenin birbirine olan uyumunu sorguladık. "Siz kim adına yazıyorsunuz, adayınız kim, adayınıza hayalet muamelesi yapmayın ortaya çıkarın" dedik, muhatapları cevap veremez iken, onlar adına hareket eden Bizans kalıntıları bize cevap yetiştirmeye çalışıyor. Bizim derdimiz MHP'de Genel Başkan adayı çıkması değil, bizim mücadele ettiğimiz Bizans oyunu ile pazarlama yapılmasıdır.

MHP İstanbul kongresinin sonucuna göre "104 delege kazandık yalanı yanına , bu sonuca göre Devlet Bahçeli aday bile olmayacak" yalanını neye göre söylediklerini sorguladıkça çıldırıyorlar. Zaten İstanbul kongresinde yarışan adaylar, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin çizgisine bağlılıklarını ifade etmişken bu 104 delege neye göre kazanılmış oluyor? Kongreyi kazanan mevcut il başkanıda MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye her manada bağlı iken "şu kadar delege kazandık" diyen Bizans oyunu yapmıyorda ne yapıyor sizce? Kongreden sonra MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'de zaten diğer adayları da arayarak sağduyulu davranışlarından dolayı tebrik etmiştir.

Biz MHP İstanbul il kongresi öncesi Bizans kalıntılarının harekete geçtiğini bildiğimiz için haftalar öncesinden "Yaklaşan MHP kongresi öncesi her cepheden fitne-fesat saldırıları olacaktır. Buna her zaman hazırlıklıyız. Recep Tayyip Erdoğan ve Doğu Perinçek'in yayın organlarından MHP'yi dizayn etmeye kalkanlar karşısında, bizim de MHP'nin sesi olan Ortadoğu Gazetesi'nden elbette diyeceklerimiz olacaktır. O günleri zevkle bekliyorum.

MHP ucuz hesapların partisi değil, ülke adına mücadele eden misyonun adıdır.

Bu misyonu bir türlü anlamayanlar, MHP'yi ele geçirmek için AKP'den, cemaatten, Doğu Perinçek'in yayın organlarından medet umuyorsa zaten MHP'nin verdiği mücadelenin kutsallığı çok net anlaşılmaktadır.

MHP sadece MHP'lilerin partisi olarak kalacaktır. Truva atları bunu ne zaman anlayacaktır?

MHP'li kalarak, sadece Ülkücü iradeye güvenenler her zaman başımızın tacıdır. MHP'deki demokratik mücadele işte o zaman namuslu ve şerefli olarak anılacaktır." 2012-Haziran-30 )diyerek Ülküdaşlarımızı uyardık ve yine yanılmadığımızı gördük. Bazıları o fikir namusunu ve şerefini idrak edemediği için bu söylenenleri anlamamakta ve Bizans bayrağı dalgalandırmaya devam etmektedir.

2009 yerel seçimlerinde "MHP'ye oy vermeyin, düşecek oylarla birlikte Devlet Bahçeli'yi MHP'nin başından rahat gönderelim" kampanyası yapanlar, kandırdıkları Ülkücü delegeden topladıkları imzalarla MHP'yi Kayyum'a (Yani devletin atayacağı yetkiliye teslim etme) teslim çabası verenler, MHP'ye her türlü tuzağı kuran malum cemaate her manada sahip çıkanlar, yine MHP üzerine sefere çıkmışlardır. Bizim mücadelemiz MHP'yi MHP düşmanlarıyla hareket ederek ele geçirmeye çalışanlara yöneliktir. Bizim mücadelemiz Bizans bayrağı dalgalandıran figüranlara yöneliktir.

Ey Bizans bayraktarlığı yapan figüranlar ! Sizin her türlü iftira atma, fitne yayma, hakaret etme, seviyesizlikleri bu hareket içinde yaygınlaştırma özgürlüğünüz varsa, bizimde bunlarla mücadele etme hakkı ve özgürlüğümüz vardır. MHP'li olmayan, MHP'ye oy vermeyen MHP içinde bir adaya, bir oluşuma taraf olacak, MHP'yi dizayn etme hakkını kendinde görecek ama 23 yıldır çizgini bozmadan Ülkü Ocaklarında ve MHP'de görev yapan, Ülkücü ve MHP'li bir yazar olan, üstelik MHP'de Üst kurul delegesi olan Yıldıray Çiçek MHP hakkında konuşamayacak,yazamayacak öyle mi? Fikir soytarılığı ancak bu kadar olur.

 

Yıldıray Çiçek

27 Temmuz 2012

 

Yorumlar

  • Hiç yorum yok
Yorum yazma izniniz yok

© Ulm Ülkü Ocağı | LOKKKUM 2012